Hemoroidy w okresie ciąży

Kuracja CRIORECTUM i CRIORECTUM protect polega na aplikowaniu zimna bezpośrednio na hemoroidy, co przynosi natychmiastową ulgę w bólu, swędzeniu oraz redukuje opuchliznę i krwawienie. Jest ona w 100% bezpieczna i w żaden sposób nie zagraża zarówno matce jak i dziecku. CRIORECTUM sztyft krioterapeutyczny, jak i czopki CRIORECTUM protect mogą być stosowane przez kobiety w ciąży i matki karmiące.

Aplikowanie sztyftu CRIORECTUM jest całkowicie bezpieczne i bezbolesne. Podczas aplikacji nie przedostają się do organizmu kobiety żadne substancje chemiczne.

Kuracja czopkami CRIORECTUM protect  również jest całkowicie bezpieczna i nie stwarza jakichkolwiek zagrożeń.  VIVAPUR MCG 811 P  zastosowany w czopkach Criorectum protect  nie wykazuje działania farmakologicznego, immunologicznego i metabolicznego na organizm ludzki. Nie wchłania się i jest w pełni obojętny.

Podstawową przyczyną powstawania hemoroidów w okresie ciąży jest rosnąca w kolejnych miesiącach macica, która uciska naczynia krwionośne jamy brzusznej, utrudniając odpływ krwi z żył miednicy i nóg. Niemniej istotną przyczyną są uciążliwe i długotrwałe zaparcia. Są one wynikiem działania hormonów ciążowych, które rozleniwiają jelita lub też skutkiem ubocznym przyjmowania preparatów żelaza. Niezwykle istotne jest dbanie o bogatą w błonnik dietę oraz zapewnienie proporcjonalnej do możliwości aktywności ruchowej.

Takie porady i wskazówki otrzyma każda kobieta w ciąży, która uda się do swojego lekarza ginekologa w przypadku stwierdzenia lub podejrzenia choroby hemoroidalnej. Hemoroidy są bardzo nieprzyjemne, nieleczone i pozostawione same sobie mają tendencję do powiększania się w każdej kolejnej ciąży, nie wspominając już o dyskomforcie codziennego funkcjonowania.

 

 

"Od początku ciąży cierpię na mega zaparcia. Nie mogę się załatwić i z tego wszystkiego wyskoczyły mi hemoroidy"

"Nie wiem jak mam sobie poradzić z tym co mi się przytrafiło. Wstydzę się iść do lekarza i pokazać to coś. Martwię się o to czy nic nie stanie się z moim dzieckiem. Przede mną jeszcze 4 miesiące..."

"Naszły mnie na początku pierwszej ciąży i już nie opuściły. Teraz jestem w ciąży po raz drugi. Nie zanosi się żeby miało być inaczej. Boli jak cholera a wcale nie mam problemów z wypróżnianiem."

"Jestem bardzo zmartwiona, gdyż po porodzie w okolicach odbytu pojawiły mi się dwa dziwne pęcherzyki! Nie wiem co mam z tym zrobić i dlaczego takie coś pojawiło się na moim ciele! Mam problemy z oddawaniem stolca! Co mam robić, proszę o radę!"

Hemoroidy podczas ciąży. Anurex to nowa metoda leczenia hemoroidów

To tylko niektóre wpisy jakie można znaleźć na licznych forach poświęconych problematyce tego schorzenia w okresie ciąży. Można na nich znaleźć informacje odnośnie stosowanych przez forumowiczki preparatów i ocenie ich skuteczności jak również zaskakujące porady. O ile zimne kompresy z lodu lub zimny natrysk, działające ściągająco na naczynia żylne, nie wywołają na wielu twarzach zdziwienia o tyle przykładanie gorącej przekrojonej cebuli już tak.

Hemoroidy nie zagrażają zdrowiu dziecka. Kobiety w ciąży mogą stosować maści i czopki doodbytnicze łagodzące dolegliwości choroby hemoroidalnej tylko i wyłącznie za zgodą swojego lekarza. Należy jednak pamiętać, że zawsze wiąże się to z przedostaniem składników leku do krwioobiegu, który jest jednocześnie krwioobiegiem dziecka.

Na rynku farmaceutycznym jest obecnie dostępnych co najmniej kilka preparatów w postaci maści lub czopków, stawiających sobie za zadanie złagodzenie objawów towarzyszących hemoroidom lub całkowite ich wyleczenie. Informacja o tym, czy dany lek nadaje się dla kobiet ciężarnych, powinna zawsze znajdować się na opakowaniu leku lub w ulotce informacyjnej. Niestety bardzo często działanie tych preparatów jest doraźne. Po ich odstawieniu następuje nawrót dolegliwości a problem pozostaje.