CRIORECTUM protect

DWUFAZOWE CZOPKI KRIOTERAPEUTYCZNE DO LECZENIA HEMOROIDÓW I INNYCH CHORÓB ODBYTU

leczenie hemoroidów

Crirectum protect, to unikalne dwufazowe czopki krioterapeutyczne, stosowane do miejscowego leczenia hemoroidów, w każdym stopniu zaawansowania choroby a także w uszkodzeniach błony śluzowej odbytnicy. Powszechnie stosowany w czopkach wypełniacz, który nie pełni żadnej roli leczniczej, został zastąpiony w Criorectum protect mieszaniną wody i polimerów. Po zamrożeniu uzyskujemy wygodną formę czopka, którą bez trudu można aplikować. Początkowo czopek oddaje na tkankę niską temperaturę uśmierzając ból, likwidując krwawienia i obrzęki. Po rozpuszczeniu się czopka, macierz polimerowa tworzy film,który stanowi barierę dla mikroorganizmów spowalniających procesy gojenia ran.

Działanie:

FAZA I aplikacja niskiej temperatury uśmierza ból, likwiduje krwawienia i obrzęki.

FAZA II macierz polimerowa tworząca film, przyspiesza proces gojenia zarówno ostrych, jak i przewlekłych ran oraz uszkodzeń skóry odbytu i błony śluzowej odbytnicy. Opisane działanie jest efektem pokrycia tkanek przez zawarty w czopku usieciowany polimer MCC i Na-CMC (VIVAPUR MCG 811 P) .

VIVAPUR MCG 811 P  zastosowany w czopkach Criorectum protect  nie wykazuje działania farmakologicznego, immunologicznego i metabolicznego na organizm ludzki. Nie wchłania się i jest w pełni obojętny, dzięki czemu czopki mogą być stosowane przez alergików i kobiety w ciąży.  

Wskazania:

  • hemoroidy i dolegliwości takie jak: pieczenie, swędzenie, kłucie, obrzęk, krwawienie, ból;
  • bolesne pęknięcia skóry w okolicach odbytu;
  • uszkodzenia błony śluzowej odbytnicy;
  • po zabiegach chirurgicznych okolic odbytu przeciwbólowo i przeciwobrzękowo.

Sposób stosowania

Przed zastosowaniem czopki należy zamrozić w zamrażalniku lodówki w temp. -10 do -25 stopni Celsjusza. Czas zamrażania min. 1 godz. Stosować doodbytniczo, niezwłocznie po wyciągnięciu z zamrażalnika. 1 czopek 2 razy dziennie.

UWAGA!!! Czopki przed zamrożeniem należy wstrząsnąć, aby upłynnić masę polimerową a następnie zamrozić w pozycji pionowej, ostrzem czopka do dołu.

Środki ostrożności związane ze stosowaniem: Jeżeli po 3 tygodniach stosowania nie nastąpi poprawa, należy zasięgnąć porady lekarza.

Działania uboczne: bezpośrednio po aplikacji może wystąpić nieznaczne uczucie dyskomfortu, związane z uczuciem zimna. Odczucie mija po kilkunastu sekundach.

CRIORECTUM protect - wszystko co powinieneś wiedzieć

Criorectum protect jest wyrobem medycznym posiadającym certyfikat WE oraz zgłoszonym do Urzędu Rejestracji Wyrobów Medycznych.

1. KIEDY STOSOWAĆ CRIORECTUM protect?

Criorectum protect mogą być używane w przypadku odczuwania bólu, obrzęku, krwawienia, swędzenia, w bolesnych pęknięciach skóry w okolicach odbytu, szczelinie odbytu, po zabiegach chirurgicznych okolic odbytu.

2. JAK CZĘSTO I JAK DŁUGO NALEŻY STOSOWAĆ CZOPKI CRIORECTUM protect?

W przypadku odczuwania intensywnych objawów, Criorectum protect należy stosować dwa razy dziennie,  przez okres 5 dni. Utrzymujące się dolegliwości lub ich nawrót są wskazaniem do wydłużenia kuracji o kolejne 5 dni.

3. JAK PRZECHOWYWAĆ CRIORECTUM protect?

Przed zastosowaniem czopki należy zamrozić w zamrażalniku lodówki w temp. -10 do -25 stopni Celsjusza. Czas zamrażania min. 1 godz. UWAGA!!! Czopki przed zamrożeniem należy wstrząsnąć, aby upłynnić masę polimerową a następnie zamrozić w pozycji pionowej, ostrzem czopka do dołu. Stosować doodbytniczo, niezwłocznie po wyciągnięciu z zamrażalnika.

4. JAKI JEST SKŁAD CRIORECTUM protect?

W skład Criorectum protect wchodzi woda oraz polimer VIVAPUR MCG 811 P . Zastosowany w czopkach polimer nie wykazuje działania farmakologicznego, immunologicznego i metabolicznego na organizm ludzki. Nie wchłania się i jest w pełni obojętny.

5. CZY APLIKACJA CZOPKÓW CRIORECTUM protect BOLI?

Bezpośrednio po aplikacji czopka może wystąpić nieznaczne uczucie dyskomfortu, związane z uczuciem zimna. Odczucie mija po kilkunastu sekundach.

6. CZY CRIORECTUM protect MOŻNA STOSOWAĆ W LECZENIU HEMOROIDÓW W KAŻDYM STOPNIU ZAAWANSOWANIA?

Tak, za pomocą czopków CRIORECTUM protect  można leczyć hemoroidy w każdym stopniu.