CRIORECTUM

SZTYFT KRIOTERAPEUTYCZNY WIELOKROTNEGO UŻYTKU DO LECZENIA HEMOROIDÓW I INNYCH CHORÓB ODBYTU

leczenie hemoroidów

Criorectum, to wypróbowany i niezawodny aplikator krioterapeutyczny wielokrotnego użytku, stosowany w leczeniu hemoroidów i szczeliny odbytu oraz po zabiegach chirurgicznych okolic odbytu.

Zasada działania Criorectum opiera się na uznanej przez medycynę i stosowanej od wielu lat krioterapii. Kuracja Criorectum jest w 100% naturalna. Uzyskana w domowych warunkach niska temperatura jest bezpieczna dla organizmu i nie powoduje jakichkolwiek powikłań. Bezpośrednia emisja kontrolowanego zimna do kanału odbytu i na jego okolice powoduje ustąpienie dolegliwości, takich jak: pieczenie, obrzęk, krwawienie i ból. Anatomiczny ksztat oraz niska temperatura wyjątkowo skutecznie wpływaja na ustąpienie dolegliwości, występujących przy szczelinie odbytu. Szczeina odbytu, to druga (po hemoroidach) choroba odbytu, pod względem częstotliwości występowania.

Aplikacja sztyftu Criorectum nie wymaga pomocy drugiej osoby i jest bezbolesna. Sztyft krioterapeutyczny należy aplikować minimum dwa razy dziennie, przez okres 14-21 dni. Pojedyncza aplikacja powinna trwać 8-10 min. Stosowanie Criorectum zgodnie z zaleceniami, powoduje ustąpienie wszelkich objawów chorobowych. Cykliczność aplikacji, gwarantuje pozytywne efekty kuracji Criorectum.

Sztyft krioterapeutyczny Criorectum nie wywołuje żadnych reakcji alergicznych. Nie stwierdzono występowania działań niepożądanych i interakcji z lekami. Nie istnieją przeciwwskazania do jego stosowania.

Opakowanie zawiera: Criorectum - sztyft krioterapeutyczny wielokrotnego użytku wraz z lubrykantem, ułatwiającym aplikację sztyftu.

Uwaga! Ze względu na fakt, iż hemoroidy mogą towarzyszyć innym schorzeniom, jeżeli po 3 tygodniach stosowania Criorectum nie nastąpi żadna poprawa, należy zasięgnąć porady lekarza.

Criorectum zachowuje swoje właściwości przez 6 miesięcy, od momentu pierwszego zamrożenia. Po tym czasie, zaleca się wymianę sztyftu na nowy.

Sposób użycia:

  1. Sztyft należy przechowywać w zamrażalniku lodówki lub w zamrażarce wolnostojącej, w pozycji pionowej grzybkiem do góry. Minimalny czas schładzania wynosi 2 godz.
  2. Przed każdą aplikacją sztyft należy posmarować lubrykantem, ułatwiającym wprowadzenie aplikatora do odbytu.
  3. Sztyft aplikować doodbytniczo, leżąc na boku. Głębokość aplikacji wyznacza ogranicznik. Czas aplikacji powinien wynosić 8-10min.
  4. Po określonym czasie sztyft wyciągnąć, umyć pod bieżącą, ciepłą wodą z mydłem, osuszyć, przetrzeć środkiem dezynfekującym i ponownie umieścić w zamrażalniku.

Uwaga! Ze względów higienicznych, należy przechowywać sztyft w załączonym pojemniku.

Sztyft krioterapeutyczny Criorectum należy aplikować minimum dwa razy dziennie, przez okres 14-21 dni. Po ustąpieniu wszelkich objawów chorobowych, zaleca się stosowanie sztyftu profilaktycznie, jeden raz w tygodniu.

CRIORECTUM - wszystko co powinieneś wiedzieć

Criorectum jest wyrobem medycznym posiadającym certyfikat WE oraz zgłoszonym do Urzędu Rejestracji Wyrobów Medycznych.

1. Z CZEGO WYKONANY JEST SZTYFT KRIOTERAPEUTYCZNY CRIORECTUM?

Criorectum jest wykonane z wysokogatunkowego plastiku dopuszczonego do medycznego zastosowania. Sztyft został wypełniony specjalną substancją, kumulującą niską temperaturę. Może być ona poddawana wielokrotnemu zamrażaniu i rozmrażaniu.

2. KIEDY STOSOWAĆ CRIORECTUM?

Criorectum może być używane w przypadku odczuwania bólu, obrzęku, krwawienia, swędzenia, w bolesnych pęknięciach skóry w okolicach odbytu, szczelinie odbytu, po zabiegach chirurgicznych okolic odbytu. Użycie sztyftu nie stwarza żadnego ryzyka dla kobiet ciężarnych i karmiących oraz osób mających alergię.

3. JAK CZĘSTO NALEŻY STOSOWAĆ CRIORECTUM?

W przypadku odczuwania intensywnych objawów takich jak swędzenie, opuchlizna, pieczenie czy krwawienie, Criorectum należy stosować przynajmniej dwa razy dziennie, systematycznie przez okres 2-3 tygodni. Po ustąpieniu wszelkich objawów chorobowych, zaleca się stosowanie sztyftu profilaktycznie, jeden raz w tygodniu.

4. CZY CRIORECTUM MOŻNA STOSOWAĆ W LECZENIU HEMOROIDÓW W KAŻDYM STOPNIU ZAAWANSOWANIA?

Tak, za pomocą sztyftu krioterapeutycznego CRIORECTUM można leczyć hemoroidy w każdym stopniu.

5. JAK DŁUGO URZĄDZENIE POWINNO BYĆ APLIKOWANE?

Pojedyncza aplikacja powinna trwać nie krócej niż 8 minut i nie dłużej niż 10.min.

6. JAK DŁUGO NALEŻY STOSOWAĆ CRIORECTUM ŻEBY ODCZUĆ PIERWSZE EFEKTY?

Pierwsze efekty widoczne są najczęściej już po pierwszym zastosowaniu. Zasadnicza poprawa powinna nastąpić po 14 dniach leczenia. Okres ten jest wymaganym, minimalnym czasem stosowania sztyftu. Maksymalny czas stosowania uzależniony jest od stopnia zaawansowania choroby hemoroidalnej lub innych chorób odbytu, jak również od czynników indywidualnych każdego organizmu.

W przypadku bardzo zaawansowanej choroby i dokuczliwych objawów możliwe jest wydłużenie czasu aplikacji. Zaleca się wówczas używanie dwóch sztyftów, aplikowanych jeden po drugim. Po zakończonej kuracji, CRIORECTUM powinno być stosowane profilaktycznie, przynajmniej raz w tygodniu.

7. JAK DŁUGO PRZED ZASTOSOWANIEM CRIORECTUM POWINNO BYĆ W ZAMRAŻALNIKU?

CRIORECTUM powinno znajdować się w lodówce przynajmniej 2 godziny przed aplikacją.

8. JAK PRZECHOWYWAĆ I DBAĆ O CRIORECTUM?

Najwygodniejszym sposobem użytkowania sztyftu krioterapeutycznego CRIORECTUM, jest przechowywanie go stale w zamrażalniku lodówki lub zamrażarce wolnostojącej i wyjmowanie tylko na czas aplikacji. CRIORECTUM powinno być przechowywane w załączonym szczelnym pojemniku. Po każdej aplikacji sztyft należy umyć pod ciepłą, bieżącą wodą używając do tego mydła. Dodatkowo można sztyft zdezynfekować. NIGDY NIE NALEŻY STERYLIZOWAĆ SZTYFTU, UŻYWAJĄC WYSOKIEJ TEMPERATURY LUB WRZĄCEJ WODY.

9. CO ZNAJDUJE SIĘ WEWNĄTRZ CRIORECTUM?

Substancja znajdująca się wewnątrz sztyftu nie spełnia żadnej roli medycznej(leczniczej). Nie jest niebezpieczna, toksyczna ani szkodliwa. Jest specjalnym czynnikiem służącym do transmitowania zimna. NIE NALEŻY OTWIERAĆ CRIORECTUM. GROZI TO TRWAŁYM USZKODZENIEM SZTYFTU.

10. CZY APLIKACJA SZTYFTU KRIOTERAPEUTYCZNEGO BOLI?

Możliwe jest odczuwanie dyskomfortu podczas pierwszych aplikacji CRIORECTUM. W trakcie kuracji odczucie to stopniowo ustępuje.

11. JAKI JEST TERMIN WAŻNOŚCI CRIORECTUM?

Sztyft CRIORECTUM w ogóle nie używany, może być przechowywany max. 2 lata (w apteczce domowej). Wielokrotne, cykliczne procesy zamrażania i rozmrażania, powodują utratę zdolności utrzymywania zimna przez CRIORECTUM. Zaleca się w związku z tym wymianę sztyftu co 6 miesięcy (licząc od daty pierwszego zamrożenia).